Czekolada Fair Trade

Wieści o czekoladzie ze Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade, Fairtrade).

Czekolada ze Sprawiedliwego Handlu w… Tesco?

W ofercie polskich marketów Tesco dostępna jest coraz większa oferta organicznych czekolad z kakao pochodzącego ze Sprawiedliwego Handlu, kosztujących około 7 zł za tabliczkę. W tej chwili to najłatwiej dostępna “sprawiedliwa” czekolada w Polsce. Do czekolad pod marką “Tesco” podszedłem z rezerwą, ale warto było spróbować. Może nie jest to półka Amedei, ale to jedne z lepszych czekolad na rynku. Spróbuj. Poniżej wybrane rodzaje tabliczek z serii “Tesco Finest”:

  • Czekolada gorzka Fairtrade Organic z Dominikany 100 g
  • Czekolada mleczna Fairtrade Organic z Ekwadoru 100 g
  • Czekolada gorzka Fairtrade Organic z Ekwadoru 100 g
  • Czekolada gorzka z imbirem Fairtrade Organic z Dominikany 100 g
  • Czekolada biała Fairtrade Organic z Dominikany 100 g
  • Czekolada mleczna z migdałami Fairtrade Organic z Ekwadoru 100 g

Fair Trade u Cadbury

Brytyjski gigant Cadbury od niedawna do produkcji czekolady Dairy Milk wykorzystuje kakao ze Sprawiedliwego Handlu. Czy możemy liczyć na podobny ruch ze strony Wedla, należącego do Cadbury? Na razie nic tego nie zapowiada. Decyzja Cadbury wpisuje się w rosnący trend Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, jest też zapewne swego rodzaju zadośćuczynieniem za długie lata wykorzystywania kakao zebranego z pomocą niewolniczej pracy dzieci.

Divine Chocolate

Zapraszam Cię do obejrzenia krótkiego filmu o Divine Chocolate, istotnej marce na rynku czekolady ze znakiem Fairtrade. Materiał pomaga zrozumieć korzyści ze Sprawiedliwego Handlu.

Tłumaczenie (za http://www.fairtrade.net.pl): “Za każdym razem, gdy sięgasz po kostkę czekolady Divine, pomyśl o Ghanie, gdzie kakao jest uprawiane przez rolników z Kuapa Kokoo. Paa Paa Paa w lokalnym dialekcie oznacza najlepsze z najlepszych. Rolnicy przeznaczają dodatkowe fundusze na rozwój lokalnych społeczności. A ponieważ Spółdzielnia Kuapa Kokoo jest udziałowcem firmy, gdy ty rozkoszujesz się znakomitą czekoladą, oni cieszą się z wypracowanego zysku.”