Gdzie kupić czekoladę?

Koneserzy wysokiej jakości czekolady nie mają niestety w naszym kraju łatwo. Nawet w sieciach lepszych delikatesów próżno raczej szukać wyrobów sygnowanych markami Amedei, Domori czy Michel Cluizel. Sklepy poświęcone wyłącznie najlepszej czekoladzie pojawiają się i znikają. W ostatnim czasie pożegnaliśmy warszawskie Le Chocolat (chyba już na dobre), wcześniej Czekoladowy Sklep na Saskiej Kępie, uroczą Galerię Czekolady na krakowskim Kazimierzu, sklepy internetowe Świat Czekolady i Czekolady Świata. Co robić więc gdy nie wystarcza nam wszechobecny Lindt i chcielibyśmy posmakować czekoladowych produktów wyróżniających się wysoką jakością, naturalnymi składnikami i dbałością o najdrobniejsze niuanse czekoladowej sztuki?

Sklep internetowy Sekretów Czekolady
Kontynuując dzieło “małej Wielkiej Czekolady”, niezwykłego sklepu bez którego ta strona nigdy by nie powstała, Sekrety Czekolady mają teraz swój własny sklep z Prawdziwą Czekoladą. Pod adresem sklep.sekretyczekolady.pl możemy kupić czekolady takich marek jak Amedei, Bonnat, Domori, Michel Cluizel, Krakakoa, Pralus, Zotter i inne cudowności nagradzane w światowych konkursach. Dla marki MENAKAO z Madagaskaru jesteśmy wyłącznym polskim dystrybutorem, także jeśli znasz miejsce, gdzie świetne tabliczki czekolady dobrze czułyby się na półce – daj znać. Sklep Sekretów od początku tworzony jest przy współudziale czytelników, klientów i gości naszych degustacji. Jeśli chcesz znaleźć w jego ofercie jakąś nową Prawdziwą Czekoladę – daj znać, zobaczymy co da się zrobić.

Sklep stacjonarny Sekretów Czekolady :-)

UWAGA – teraz odwiedzisz nas również stacjonarnie, w Łodzi przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 19. Dostępne wszystkie produkty znane ze sklepu internetowego czyli wybór kilkuset tabliczek z najwyższej półki. Lokalizacja na mapach Google:  https://goo.gl/maps/M7jD7DVbpzP2

Manufaktura Czekolady
Ambitnego producenta prawdziwej czekolady z Łomianek możemy odwiedzić na miejscu w ich sympatycznej czekoladziarni w Warszawie (Marszałkowska 9/15, Tamka 49) i Łodzi (ul. Piotrkowska 217) lub zamówić tabliczki w firmowym sklepie internetowym. Zwolennikom bardzo ciemnej czekolady polecam tabliczkę 100% z ziaren z Ghany, a fanom słodkości serię “Smak Polski”.

Chocolissimo
Firma MM Brown Polska zafundowała niegdyś czekoholikom kilka interesujących czekoladowych przedsięwzięć. Na chocolissimo.pl oprócz pralinek, czekoladowych figurek czy czekoladowego fondue, jeszcze niedawno można było znaleźć wybór świetnych czekolad od Michel Cluizel. Produkty dla koneserów zniknęły również z mojaczekolada.pl gdzie Chocolissimo woli promować markę własną. Najbardziej wyróżniająca się usługa z oferty Chocolissimo to Czekoladowy Telegram. Czekoladki, z których się go składa nie wyróżniają się zbytnio walorami smakowymi, ale sam pomysł i wygląd telegramu są po prostu świetne.

Inne
Warto także śledzić czekoladowe aukcje w serwisie Allegro. To nietypowe miejsce na czekoladowe zakupy, trafiają się tam jednak całkiem interesujące tabliczki. W delikatesach takich jak Piotr i Paweł trafiają się czasem marki których warto spróbować (w nieistniejącej już Almie dostępny był np. belgijski Dolfin czy włoski Stainer – tych marek szukajmy dziś w małych delikatesowych sklepikach, głównie w internecie).