Gdzie kupić czekoladę?

Koneserzy wysokiej jakości czekolady nie mają niestety w naszym kraju łatwo. Nawet w sieciach lepszych delikatesów próżno raczej szukać wyrobów Amedei czy Michel Cluizel. Sklepy poświęcone wyłącznie najlepszej czekoladzie pojawiają się i znikają. W ostatnim czasie pożegnaliśmy warszawskie Le Chocolat (na chwilę czy na dobre – ciężko powiedzieć), wcześniej Czekoladowy Sklep na Saskiej Kępie, uroczą Galerię Czekolady na krakowskim Kazimierzu oraz sklep internetowy Świat Czekolady. Co robić więc gdy nie wystarcza nam wszechobecny Lindt i chcielibyśmy posmakować czekoladowych produktów wyróżniających się wysoką jakością, naturalnymi składnikami i dbałością o najdrobniejsze niuanse czekoladowej sztuki?

Sklep internetowy Sekretów Czekolady
Dzięki współpracy z restauracją U Milscha, gdzie od lat spotykamy się na czekoladowych degustacjach, Sekrety Czekolady mają swój własny e-sklep z Prawdziwą Czekoladą. Pod adresem sklep.sekretyczekolady.pl możemy kupić czekolady takich marek jak Amedei, Domori, Michel Cluizel, Pralus, Bonnat. Dla marki MENAKAO z Madagaskaru jesteśmy wyłącznym polskim dystrybutorem, także jeśli znasz miejsce, gdzie świetne tabliczki czekolady dobrze czułyby się na półce – daj znać. Sklep Sekretów od początku tworzony jest przy współudziale czytelników, klientów i gości naszych degustacji. Jeśli chcesz znaleźć w jego ofercie jakąś nową Prawdziwą Czekoladę – daj znać, zobaczymy co da się zrobić.

Zamówione czekolady odebrać można osobiście na pierwszym piętrze willi Milscha przy ul. Łąkowej 21 w Łodzi albo zlecić wysyłkę kurierem/pocztą.

Magia Czekolady
Najciekawszą pozycją w świecie prawdziwej czekolady jest dziś w Warszawie stoisko Magii Czekolady na Biobazarze (Żelazna 51/53 – środy, soboty). Znajdą tu coś dla siebie poszukiwacze nie tylko nietypowych słodyczy, ale i czekolady z wysokiej półki, tej polskiej (Cocoa i Manufaktura Czekolady) oraz zagranicznej (Valrhona, Menakao, Amedei, Marou, itp.). Serdecznie polecam.

Manufaktura Czekolady
Ambitnego producenta prawdziwej czekolady z Łomianek możemy odwiedzić na miejscu w ich sympatycznej czekoladziarni (Brukowa 6A, Łomianki) lub zamówić tabliczki w firmowym sklepie internetowym. Zwolennikom bardzo ciemnej czekolady polecam nową tabliczkę 100% z ziaren z Ghany.

Chocolissimo
Firma MM Brown Polska zafundowała czekoholikom kilka interesujących czekoladowych przedsięwzięć. Na chocolissimo.pl znajdziemy głównie praliny a oprócz nich również sporo czekoladowych wyrobów od Michel Cluizel, pitną czekoladę w najróżniejszych formach czy czekoladowe fondue. Na mojaczekolada.pl mamy z kolei (nieduży) wybór czekolad i pralin dobrej niemieckiej firmy Coppeneur. Najbardziej wyróżniająca się usługa z oferty Chocolissimo to Czekoladowy Telegram. Czekoladki, z których się go składa nie wyróżniają się zbytnio walorami smakowymi, ale sam pomysł i wygląd telegramu są po prostu świetne.

Galeria Słodyczy
Bydgoszcz też ma swoje urocze miejsce z czekoladą. Coś dla siebie znajdą tam również fani orientalnych słodyczy oraz poszukiwacze oryginalnych prezentów. Sklep znajduje się przy ul. Gimnazjalnej 4. Uwaga – tymczasowo nieczynne ze względu na remont. Nadal działa sklep internetowy.

Inne
Warto także śledzić czekoladowe aukcje w serwisie Allegro. To nietypowe miejsce na czekoladowe zakupy, trafiają się tam jednak całkiem interesujące tabliczki. W delikatesach takich jak Alma czy Piotr i Paweł trafiają się czasem marki których warto spróbować (w Almie dostępny jest np. belgijski Dolfin, bywa włoski Stainer, nie jest to najwyższa półka ale warto zwrócić uwagę na połączenia smaków prawie tak udane jak u Zottera).