Czas czekoladowych wydarzeń

Od I Festiwalu Prawdziwej Czekolady minął już miesiąc, w czekoladowym świecie dzieje się jednak nadal nadzwyczaj dużo. Przez cały zeszły tydzień dobrze bawiła się Wielka Brytania świętując Chocolate Week 2010. Z tej okazji przygotowano największą na świecie czekoladową truflę (ważącą niemal 200 kg!), organizowano liczne degustacje, wystawy, spacery i czekoladowe koktajle. Zwieńczeniem Czekoladowego Tygodnia było Chocolate Unwrapped kiedy to do londyńskiego Vinopolis (nie tylko z Wielkiej Brytanii) zjechali pasjonaci, najlepsi czekoladnicy i twórcy wybornych czekoladowych tabliczek. Można było wziąć udział w czekoladowo-winnej degustacji, poznać ofertę kilkudziesięciu wystawców, posłuchać wykładu o ciekawych odmianach kakaowca a także zostawić swój ślad na czekoladowym bloku.

Czekoladowa ściana Paula A. Younga

Nie zawiedli czekoladowi artyści. Wśród eksponatów były dzieła dość niecodzienne, np. czekoladowy goryl, kolekcja szpilek i czekoladowy pociąg Carla Warnera.

Czekoladowy pociąg Carla Warnera

Szpilki z czekolady na Chocolate Unwrapped

Kiedy ja na kilka dni poleciałem do Londynu z Łodzi nadeszła wiadomość – Manufaktura Czekolady zdobyła złoty medal na targach naturalnej żywności Natura Food za swoją tabliczkę z nibsami (kawałkami ziaren) kakao. Chapeau bas, Chłopaki :)

Tomasz Sienkiewicz i Krzysztof Stypułkowski z Manufaktury Czekolady ze złotym medalem Natura Food 2010

W najbliższą sobotę (23 X 2010) o 18.00 degustacja czekolad Manufaktury z udziałem współzałożyciela tej ambitnej czekoladowej firmy. Miejsce – Strefa Potrzeb Kulturalnych “u Milscha” przy Łąkowej 21 w Łodzi. Koszt 20 zł. Waaaarto!

Total
0
Shares
Prev
Odcinek “Wiem, co jem” o prawdziwej czekoladzie

Odcinek “Wiem, co jem” o prawdziwej czekoladzie

W najbliższą niedzielę, 3

Next
Czekoladowa mapa Polski

Czekoladowa mapa Polski

Serdecznie zapraszam wszystkich czekoholików do współtworzenia czekoladowej mapy

You May Also Like